Extreme
O Firmie Salon & Jadalnia Sypialnie Materace Kuchnie Meble Wypoczynkowe Stoły i krzesła Biuro & Kawiarnia Łazienka Meble na wymiar Promocje Katalogi Partnerzy Kontakt
Termin "parasailing", podobnie jak i wiele innych, np. "windsurfing", znany jest na Zachodzie od dosyć dawna. W Polsce samo słowo nie zdążyło jeszcze zyskać takiej popularności, choć dyscyplina sportu/rekreacji określana tym mianem sukcesywnie się u nas upowszechnia.

Coś, co dla większości ludzi jest po prostu spadochronem holowanym za motorówką lub pojazdem, w rzeczywistości jest parasailem, czyli pewnym rodzajem "latawca", przystosowanym do lotów pasażerskich na uwięzi. Nie jest to spadochron, na którym można wykonywać skoki z samolotu, chociaż w przypadku konieczności wyczepienia parasaila (np. w razie jakiegoś niebezpieczeństwa) sprzęt taki jest w stanie wylądować tak samo, jak normalny spadochron, dzięki czemu pasażer nie musi się obawiać o swoje zdrowie. Konieczność taka zdarza się jednak bardzo rzadko, dlatego każdy lot jest dla pasażera wspaniałym przeżyciem i niesamowitą przyjemnością. Co więcej, latać można zarówno nad wodą, jak i nad lądem, jedynym ograniczeniem są warunki pogodowe. Wybór holowników, których można użyć do pociągnięcia parasaila jest imponujący.